Contact Now
Frequency : 16MHz
Operating Temperature : -20℃~+70℃
Frequency Stability : 5000ppm
Normal temperature Frequency Tolerance : 3000ppm
Resonant Impedance : 30Ω
Description : 16MHz 5000ppm 3000ppm 30Ω SIP-3-2.5mm Resonators RoHS
Mfr. Part # : KZT16000
Model Number : KZT16000
Package : SIP-3-2.5mm
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Kaiyuexiang ()
  • Origin: Shenzhen, China
  • Material: Sn plated on Fe (Terminal), Epoxy Resin (Coating)
Technical Specifications
Ceramic Resonator ZTT/16.000 MHZ (KZT16000) 16.000 MHZ Fosc0.1% ~ 0.3% (max) 30 (max) 30 pF20% (max) -20 ~ +70 6V DC; 15V P-P -40 ~ +85 0.3%