electronic component Walsin SR04X1002FTL resistor with AEC Q200 certification and RoHS compliance
Contact Now
Power(Watts) : 62.5mW
Resistance : 10kΩ
Voltage Rating : 50V
Temperature Coefficient : ±100ppm/℃
Tolerance : ±1%
Description : 62.5mW 10kΩ 50V ±100ppm/℃ ±1% 0402 Current Sense Resistors RoHS