SJK 7LC32768F12UC tuning fork crystal resonator designed for microprocessor and consumer electronics
Contact Now
Normal temperature Frequency Tolerance : ±20ppm
Load Capacitance : 12.5pF
Operating Temperature : -40℃~+85℃
Frequency : 32.768kHz
Description : Crystal 32.768kHz ±20ppm 12.5pF SMD3215-2P
Mfr. Part # : 7LC32768F12UC
Model Number : 7LC32768F12UC
Package : SMD3215-2P
Contact Now
Product Overview
The CRYSTAL RESONANCER SERIES 7LC is a SMD 3.2*1.5MM tuning fork watch crystal designed for a wide frequency range and small size, suitable for microprocessor systems and consumer electronics. It offers excellent stability and reliability.